Titel: De nacht bestaat niet meer

AUTEUR:Joop Alleblas

ISBN:978-94-022-1430-7

UITGEVER:Boekscout

FORMAAT:20 x 20 cm

UITVOERING:Paperback 90 pagina's

UITGIFTE:30-01-2015

KOPEN:Bestel hier

Tweeënzestig gedichten. Een ontdekkingstocht waarbij humor en sarcasme de boventoon voeren. Alleblas kijkt terug op het naoorlogse katholieke Wateringen en krijgt met een aantal gedichten vat op het schemergebied tussen verbeelding en werkelijkheid. Nauwkeurige observatie en zelfreflectie  vormen de basis voor de bundel. Zijn gedichten zijn door treffend woordgebruik zeer toegankelijk en hebben een prachtig ritme. Hij weet met weinig woorden een fraaie sfeer neer te zetten. Al na enkele gedichten wordt u de bundel ingezogen. Het is verrukkelijke poëzie over het gewone leven, echte liefde, dromen en niet alledaagse voorstellingen.

Het in deze bundel opgenomen gedicht “Avondlicht” leverde bij de Turing Nationale Gedichtenwedstrijd van 2014 een tophonderd klassering op (Liegen op een hoger plan, De 100 beste gedichten uit de Turing Nationale Gedichtenwedstrijd 2014, Uitgeverij Van Gennep, Amsterdam, 2015, ISBN (binnenkort bekend)

Avondlicht

Witte veren aan een strakke hemel
waaieren uit mijn bruid haar huid
Zesenzestig jaar ik zeg: belegen enigszins
 
Niet eerder onbevangen uitgesproken
Ze zegt: dit jaar snel oud geworden en
negentienhonderdnegenenzestig
had voor zijn doen een zachte winter
 
Misschien de lichtinval, ze draait
het hoofd wat schuin opzij omlaag
De schaduwzijde beidt de tijd
de zonzijde beschrijft de afgelegde weg
 
We wachten zwijgend
op het helend avondlicht dat
stemmig op de huid gestreken wordt

© Joop Alleblas 2015

Waardeer dit boek:

1 Ster2 sterren3 sterren4 sterren5 sterren (1 stemmen gemiddeld:4,00 uit 5)
Laden...

Laat een reactie achter

Onze Sponsoren-Partners

OPMERKING:

Alle Proza en Poezië op deze site is auteursrechtelijk beschermd, en mag alleen met schriftelijke toestemming van de auteur elders gepubliceerd worden.

LIKE ONS OP FACEBOOK:

Laatst toegevoegde uitgave

  • Beste mensen, Hierbij de link naar de livestream van de presentatie van de erotische dichtbundel Vertalersweelde in het kielzog van (en als ode aan) de …Bekijk alle details
  • Het vermoeden van oorlog

    Het vermoeden van oorlog

    De bundel Het vermoeden van oorlog draagt de naam van het titelgedicht, waarmee Alleblas in 2020 de landelijke Plantage Poëzieprijs won. Het is  een reflectie …Bekijk alle details

Nieuwsbrief

Op de hoogte blijven van de laatste nieuwtjes , meld u hier aan dan ontvangt u
onze nieuwsbrief.
* = verplicht veld